PROJEKTY 2024

PODPOROVANÉ STATUTÁRNÍM MĚSTEM KARLOVY VARY 

KARLOVARSKÝ SKŘIVÁNEK 2024

Celostátní kolo pěvecké soutěže pro děti se konalo 25. 3. - 27. 3. 2024 v aule ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary. Podrobné výsledky na karlovarskyskrivanek.cz

pozvanka karlovarsky skrivanek 2024

  

 

SALTATIO SALTATIONUM

Celovečerní představení uměleckých oborů ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary s názvem Saltatio saltationum proběhlo 30. 1. 2024 v 10.30 pro žáky a studenty základních a středních škol. Přijeli také studenti taneční konzervatoře Duncan Centre Praha a tanečnice ZUŠ Sokolovská Plzeň. A od 18.00 se tančilo pro veřejnost. Vše v Karlovarském městském divadle. 

TT plakat 2024 740

  

 

PROJEKTY 2023

PODPOROVANÉ STATUTÁRNÍM MĚSTEM KARLOVY VARY 

JAZZOVÉ VÁNOCE 2023

Koncert se konal 14. 12. 2023 ve vyprodaném karlovarském divadle. Kromě již tradičního bigbandu Šmeralka pod vedením M. Krajíce a symfonického orchestru ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary pod vedením M. Rothbauera se divákům představila i kapela School days pod vedením M. Dlouhého, skupina Nová krev, pěvecký sbor TAMTAM pod vedením K. Svobodové a I. Volopichové, sbor Zvonek pod vedením M. Lendělové, taneční třída P. Šemberové a M. Odvodyové a zpěvačka Karolína Čížková.

  

 

 

XIV. ročník cyklu DOTEKY 2023

Koncert spojující klasickou a jazzovou hudbu se konal 27. 11. 2023 v divadle Husovka. Jazzovou část hrál Henry Volf Band tentokrát s klavíristou Františkem Nedvědem a pěvecký kvartet VBQ. Zpěváci a zpěvačky Vocal Band Quartetu prokázali svoji všestrannost a ukázali, že obstojí i jako interpreti klasické hudby s doprovodem pianistky Renaty Pitrové.

DOTEKY 2023 740b

 

 

URSONATE - I. ročník cyklu Současno21.st

První ročník nového cyklu věnovaného soudobé hudbě se konal 2. 10. 2023 na dvou místech Karlových Varů. V aule ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary proběhl workshop "Hlas v soudobé hudbě" vedený Vojtěchem Šemberou pro žáky hudebního zaměření. Na jeho konci všichni vytvořili improvizovanou skladbu pod vedením jednoho z žáků. Večer pak diváky v divadle Husovka čekal nevšední zážitek z kompozice Kurta Schwitterse Ursonate v podání Vojtěcha Šembery.

Ursonate Plakat

 

 

XVI. ročník cyklu STOLETÍ JAZZU 2023 - Sólo pro bicí

Cyklus výchovných koncertů tentokrát představil dětskému publiku některé bicí nástroje neboli perkuse a jejich využití v různých hudebních žánrech. Děti 1. a 2. stupně zaplnily 26. 9. aulu ZŠ a ZUŠ Karlovy Varyve dvou koncertech, v jejichž závěru si i zasoutěžily o ceny.

StoletiJazzu2023 740

 

 

HUDBA PRO RADOST 2023

V cyklu koncertů pro seniory tentokrát představila Lucie Víšková a pianista František Nedvěd písně pod souborným názvem "Jen pro ten dnešní den". Na své mládí zavzpomínali senioři v MZSS Drahovice a Stará Role, v DPS Růžový vrch a Domově seniorů Karlovy Vary.

 

 

SALTATIO SALTATIONUM

Celovečerní představení uměleckých oborů ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary s názvem Saltatio saltationum proběhlo 6. 5. 2023 v rámci zahájení lázeňské sezóny a 9. 5. 2023 ve vyprodaném Karlovarském městském divadle. Na jevišti rozehrálo příběh o síle tance přes 100 tanečníků od sedmiletých prvňáčků po dospělé ženy.

 TanecTancu plakat 2023 740

 

TANEC TANEC 2023

Krajské kolo přehlídky scénického tance mládeže a dospělých se konalo 22. 4. 2023 v Karlovarském městském divadle. Představily se soubory ze ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary, DDM Karlovy Vary, ZUŠ Chodov, ZUŠ H. Slavkov, ZUŠ Mariánské Lázně a ZUŠ Sušice a Nota Plzeň. Porota vybrala 1 přímý postup a 2 návrhy do celostátního kola v Jablonci nad Nisou.

TanecTanec2023 letak 740

 

KARLOVARSKÝ SKŘIVÁNEK 2023

Celostátní kolo pěvecké soutěže pro děti se konalo 20. 3. - 22. 3. 2023 v aule ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary. Podrobné výsledky na karlovarskyskrivanek.cz

skrivanek 2023 pozvanka

 

PROJEKTY 2022

PODPOROVANÉ STATUTÁRNÍM MĚSTEM KARLOVY VARY

JAZZOVÉ VÁNOCE 2022

Ve vyprodaném Karlovarském městském divadle se 15. 12. 2022 konaly tradiční Jazzové vánoce. Program byl tentokrát sestavený ze skladeb v rockovém pojetí z nového cd Bigbandu Šmeralka. Kromě již zmíněného bigbandu účinkoval symfonický orchestr ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary, chlapecký sbor Tam Tam pod vedením Ilony Volopichové, sólové zpěvačky Mirky Lendělové, taneční soubor SMLS Pavly Šemberové a samozřejmě sóloví zpěváci - Petra Brabencová, Barbora Lelková, Linda Vostrá, Milan Krajíc jun. i sen., Kateřina Bodláková a Bedřích Ziegler.

JAZZVANOCE 2022

 

 

 

XIII. ročník cyklu DOTEKY 2022

Pod názvem KLASIKA & JAZZ? OH YES! se konal 3. 11. 2022 v koncertním sále Lázní III již XIII. ročník cyklu DOTEKY 2022. Tentokrát se představil známý Vocal Band quartet v doprovodu J. Volfa, J. Smutného a A. Siládiho v novém světle. Sice nebyli kvůli onemocnění prvního hlasu kompletní, ale zato předvedli své umění i v klasické hudbě. V klasickém repertoáru se k nim přidaly na klavír Renata Pitrová a na flétnu Michaela Petrová.

doteky 2022 pozvanka

 

 

 

HUDBA PRO RADOST 2022

Třetí koncert z cyklu Hudba pro radost udělal radost seniorům v MZSS Drahovice. 26. 10. jim zazpívala Lucie Víšková v doprovodu J. Volfa "Písně o lásce".

 HpR2022 plakatA4 3 1

 

 

 

Druhý ze série tří koncertů cyklu Hudba pro radost se konal 14. 10. 2022 v MZSS ve Staré Roli. Zpěvačka Lucie Víšková v doprovodu klavíristy Františka Nedvěda připomněla posluchačům jejich mládí v písních z cyklu "Zlatá šedesátá".

HpR2022 plakatA4 2

 

 

STOLETÍ JAZZU 2022 - Sólo pro fagot    XV. ročník cyklu výchovných koncertů

26. 9. 2022 se v aule ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary konaly 2 výchovné koncerty. Začínalo se shlédnutím Pohádky o jednom svazku, v které se děti dozvěděly, o jakém svazku se mluví - o fagotu. Pak děti překvapil příchod hrajících čtyř fagotistů. Děti se dozvěděly o historii vzniku nástroje, o jeho částech a zjistily, že dokáže hrát opravdu rozmanité skladby. Některé po správném zodpovězení otázky závěrečného kvízu dostaly i malý dárek.

 

HUDBA PRO RADOST 2022

První ze série tří koncertů cyklu Hudba pro radost se konal 6. 9. 2022 v Domově seniorů ve Staré Roli. Zpěvačka Lucie Víšková v doprovodu klavíristy Jindřicha Volfa připomněla posluchačům jejich mládí v písních o lásce.

HpR2022 plakatA4 1 mal

 

 

 

ÚSTŘEDNÍ KOLO SOUTĚŽNÍ PŘEHLÍDKY TANEČNÍHO OBORU ZUŠ 2022 

V Karlovarském městském divadle se ve dnech 3. 6. - 5. 6. 2022 konalo ústřední kolo soutěžní přehlídky TO ZUŠ ČR. Vystoupilo zde přes 340 tanečnic a tanečníků ve 43 choreografiích. Program zaplnil skoro celý sobotní den, začínal v 9 hodin a končil v 17. Diváci měli možnost vidět průřez taneční tvorbou od lidového tance, přes klasický tanec až k současnému scénickému tanci. Kromě soutěže shlédli účastníci inspirativní představení Svět z papíru, kde si mohli zároveň i zatančit. V neděli dopoledne proběhlo slavnostní zakončení a děti odjížděly domů plni krásných zážitků. Výsledky soutěže na www.soutezezus.cz

CKTOZUS 740

 

 

POHÁDKOVÝ BÁL 2022 Po dlouhé odmlce se konečně uskutečnila školní akademie ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary s názvem Pohádkový bál aneb s našimi děcky bavíme všecky. Proběhla dvě představení, dopolední pro školy a odpolední pro veřejnost. Publiku se představili žáci tanečního, hudebního a dramatického oddělení. Výtvarníci se podíleli na přípravě kulis. Představení se setkalo s opravdu vřelými ohlasy.

Forte PohadkovyBal 2022 365

 

 

 

TANEC TANEC 2022 Krajské kolo taneční přehlídky scénického tance mládeže a dospělých se konalo 23. 4. 2022 v Karlovarském městském divadle. Divákům se představily soubory ze ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary, DDM Karlovy Vary, ZUŠ Horní Slavkov, ZUŠ Chodov a ZUŠ Plzeň v 9 choreografiích, z nichž odborná porota vybrala jeden přímý postup a dva návrhy na postup na celostátní přehlídku do Jablonce nad Nisou. 

TanecTanec2022 letak 740

 

KARLOVARSKÝ SKŘIVÁNEK 2022   Celostátní kolo pěvecké soutěže pro děti se konalo 21. 3. - 23. 3. 2022 v aule ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary. Do 26. ročníku soutěže se nominovalo 160 soutěžících. Více na http://karlovarskyskrivanek.cz/skrivanek2022

 

 

OD OPERY K JAZZU - KONCERT nejen PRO GENTLEMANA  Mimořádný koncert se konal 26. 2. 2022 v zaplněném Karlovarském městském divadlejako dárek k životnímu jubileu významné osobnosti karlovarského kulturního života Aloisu Ježkovi. První část představení byla věnována opeře. S doprovodem klavíru se představili přední sólisté českých operních scén - Svatopluk Sem, Josef Moravec, Gabriela Kopperová, Bohdan Petrović a za nemocnou Petru Vondrovou zaskočil Josef Štágr. V druhé půlce za doprovodu BigBandu Karlovy Vary zazpívali pěvci známé swingové melodie. Představily se i zpěvačky a tanečnice ze ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary. Závěr večera už patřil oslavenci. S gratulací přišel hejtman Karlovarského kraje p. Petr Kulhánek a nakonec se k oblíbené písničce p. Ježka přidali všichni účinkující.

Jezek 2022 740

 

 

 

 

 

 

PROJEKTY 2021

PODPOROVANÉ STATUTÁRNÍM MĚSTEM KARLOVY VARY

JAZZOVÉ VÁNOCE 2021 16. 12. 2021 se ve vyprodaném Karlovarském městském divadle představil karlovarskému publiku opět Bigband Šmeralka spolu se Symfonickým orchestrem ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary, zpěvačkami Mirky Lendělové, taneční třídou Pavly Šemberové, chlapeckým sborem Tam-Tam Ilony Volopichové, pěveckou třídou Štěpánky Steinové a dalšími sólisty. Hostem večera byli zpěváci Bedřich Ziegler a Martin Růža.

 

   

XII. ročník cyklu DOTEKY   Koncert ve spolupráci s Karlovarským symfonickým orchestrem se konal 13. 10. 2021 v Dvořákově síni Lázní III. Název koncertu "Trochu jinak" napovídal, že se posluchačům představí hudební skladby i interpreti v jiném světle. Smyčcový kvartet PiKap Quartet, složený z hráčů symfonického orchestru, strhujícím způsobem zahrál skladby Beatles a J. Ježka v neobvyklých úpravách a zpěvačka K. Bodláková za doprovodu J. Volfa, P. Finka a J. Jirmáska představila kromě jiného zase originální pojetí skladeb A. Dvořáka, G. Gershwina, V. Monti a T. Albioniho.

DOTEKY 21

 

  

 

Tanec tanec 2021 Krajské kolo taneční přehlídky scénického tance mládeže a dospělých se konalo 25. 9. 2021 v Karlovarském městském divadle. Divákům se představily soubory ze ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary, DDM Karlovy Vary, ZUŠ Ostrov, ZUŠ Horní Slavkov a ZUŠ Plzeň v 8 choreografiích, z nichž odborná porota vybrala jeden přímý postup a dva návrhy na postup na celostátní přehlídku do Jablonce nad Nisou. 

TanecTanec2021 letak

 

  

 

XIV. ročník cyklu STOLETÍ JAZZU 2021 - Sólo pro saxofony Dva výchovné koncerty se konaly 20. 9. 2021 v aule ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary. Tentokrát seznámily posluchače se všemi druhy saxofonů a hrou na ně. Účinkovali: Milan Krajíc, Luboš Víšek, Matyáš Týnek, Pavel Horych, Jindřich Volf, Roman Hasnedl, Ali Siládi a Petra Brabencová.

 

 

 

HUDBA pro RADOST 2021 Lucie Víšková za doprovodu Františka Nedvěda nebo Jindřicha Volfa  zpívá pro seniory v Městském zařízení sociálních služeb hudbu jejich mládí. Koncerty proběhly 26. 8. 2021 v MZSS Růžový vrch a 27. 8. 2021 v MZSS Stará Role s programem "Zlatá šedesátá",  31. 8. 2021 v MZSS Drahovice s programem "Písně o lásce". 

HpR plakat 1 245px HpR plakat 2 245px HpR plakat 3a 245px

 

 

Karlovarský skřivánek 2021 Celostátní kolo 25. ročníku soutěže proběhlo 12. 6. 2021 v aule ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary. Soutěžily děti, které postoupily z krajských kol konaných v roce 2020. Celostátní kolo se v tomto roce z důvodu protiepidemických opatření vlády ČR nemohlo konat. Podrobné informace naleznete na http://karlovarskyskrivanek.cz/

KS2021 740

 

PROJEKTY 2020

PODPOROVANÉ STATUTÁRNÍM MĚSTEM KARLOVY VARY

Tanec tanec 2020 V letošním roce se podařilo uskutečnit krajské kolo taneční přehlídky scénického tance mládeže a dospělých, které semělo konat již v dubnu tohoto roku, v náhradním termínu 3. 10. 2020. Divákům se v Malém sále hotelu Thermal představilo 9 choreografií. Zúčastnily se soubory z Karlových Varů - Velký soubor ZŠ a ZUŠ, SMLS ZŠ a ZUŠ, Vyndaný z archívu DDM Karlovy Vary, ale také TS NoTa Plzeň, TS Alate při ZUŠ Ostrov a ZUŠ Horní Slavkov. Výsledky naleznete na http://www.zsazus.cz/index.php/component/content/article/15-zakladni-umelecka-skola-to/140-tanec-tanec-2021?Itemid=101

 

TanecTanec2020 plakat mal

 

PROJEKTY 2019

PODPOROVANÉ STATUTÁRNÍM MĚSTEM KARLOVY VARY

JAZZOVÉ VÁNOCE 2019 Koncert se konal ve vyprodaném Karlovarském městském divadle 12. 12. 2019 od 19.30. Účinkovali Big Band Šmeralka pod vedením Milana Krajíce, Školní symfonický orchestr pod vedením Marka Rothbauera, pěvecké třídy P. Brabencové a Š. Steinové, sbor Zvonek a Rolnička pod vedením Mirky Lendělové a V. Hubené, soubor bicích nástrojů pod vedením M. Krajíce jr., taneční soubory Klus a Smls P. Šemberové a další hosté.

 

XI. ročník cyklu DOTEKY Koncert ve spolupráci s Karlovarským symfonickým orchestrem se konal 15. 11. 2019 v Dvořákově síni v Lázních III. Vocal Band Quartet ve složení Karolína Svobodová, Vlasta Vodičková, Jan Zapf a Jan Jirmásek a doprovodná kapela Henry Volf Band svým vystoupením zcela dostál názvu koncertu Sing sing swing. Dotekem s jiným hudebním žánrem bylo tentokrát vystoupení violoncellového dua Petra Pitry a Magdalény Pitrové, kteří zahráli několik skladeb v duchu současné vážné hudby i s využitím např. looperu.

VIII. ročník cyklu KOMORNÍ KONCERTY Interaktivní koncert J. Henry Volfa a D. Beznosky pod názvem Dáme spolu song se konal 13. 11. 2019 v aule ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary. Posluchači se seznámili s nejzákladnějšími postupy při tvorbě jednoduché písně a jejího doprovodu. Spolu nakonec složili píseň Kočka a pes.

VIII. ročník cyklu JAZZ KONCERTY Koncert s názvem Dám dělovou ránu.... se konal 7. 11. 2019 od 19.30 v Becherově vile. Posluchači v první půlce rozehřála kapela Jazz Cakes se zpěvačkou Lucií Víškovou. V druhé části vypálil na trubku jazzový výstřel na "počest" VŘSR Ladislav Gerendáš a jeho Okresní národní jazzový výbor. 

 

VIII. ročník cyklu KOMORNÍ KONCERTY Koncert dua KATKA & HENRY, tj. zpěvačky Kateřiny Bodlákové a pianisty J.Henry Volfa, představil posluchačům osobité podání a nevšední aranžmá světových šansonů, balad, filmových i muzikálových písní. Koncert se konal 2. 11. 2019 od 19.30 v Galerii umění Karlovy Vary.

 

XIII. ročník STOLETÍ JAZZU Dva koncerty pro žáky 1. a 2. stupně se konaly 10. 10. 2019 od 10 a 12 hodin v aule ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary. Tématem koncertu byli "obojživelníci" v hudbě. Účinkovali muzikanti, kteří zvládají profesionálně více nástrojů a více hudebních stylů - J. Henry Volf, Kateřina Bodláková, Jan Jirmásek a Matěj Rothbauer.

 

 

10. Výročí Velkého souboru ZŠ a ZUŠ Šmeralova  Slavnostní večer, který předtavil desetiletou choreografickou tvorbu a nejúspěšnější tituly souborového repertoáru v téměř původním obsazení, se konal 18. 9. 2019 v zaplněném Karlovarském městském divadle.

 

Umělecké vzdělávání seniorů 2019  Taneční kurzy pro seniory starší 60 let vede Markéta Odvodyová s korepeticí pianisty Františka Nedvěda. Letos tanečnice vystoupily 27. dubna na přehlídce scénického tance mládeže a dospělých Tanec, tanec 2019 v Karlovarském městském divadle.

 

Hudba pro radost Lucie Víšková za doprovodu Jindřicha Volfa nebo Františka Nedvěda zpívá pro seniory v Městském zařízení sociálních služeb hudbu jejich mládí. Koncerty se konaly 23. 5. 2019 v MZSS ve Staré Roli a 2. 7. 2019 v Drahovicích s programem "Písně o lásce". Na třetím koncertě 27.8. 2019 slyšeli obyvatelé MZSS v Drahovicích program "Zlatá šedesátá".

 

Tanec tanec 2019  Krajská postupová přehlídka scénického tance mládeže a dospělých se konala 27. 4. 2019 v Karlovarském městském divadle. V 11 choreografiích se představily taneční soubory ze ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary, DDM Karlovy Vary, ZUŠ Ostrov, ZUŠ Horní Slavkov a za Plzeňský kraj soubor ze ZUŠ Tachov. Podrobné výsledky naleznete na http://www.zsazus.cz/index.php/aktivity/tanec-tanec/317-vysledkova-listina-krajska-prehlidka-scenickeho-tance-mladeze-a-dospelych-27-04-2019 

 

Karlovarský skřivánek 2019 Celostátní kolo soutěže se konalo 18. 3. - 20. 3. 2019 v aule ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary. Podrobné informace naleznete na http://karlovarskyskrivanek.cz/

 

Karneval zvířat Společný projekt ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary, Karlovarského symfonického orchestru a Karlovarského městského divadla proběhl v lednové repríze 25. 1. 2019 v Karlovarském městském divadle v jednom dni třikrát. Ve dvou dopoledních představeních ho shlédlo přes 400 žáků a studentů karlovarských škol a večerní pak široká veřejnost.

Účinkují: Hana Milevová, Pavel Valvoda, Jan Kučera, Jindřich Volf - klavíry, Rozálie Šeráková / Kateřina Mikešová, Gleb Androsov / Jakub Tolar, Alžběta Čamková / Kristián Šťastný, Sofie Simmerová / Anežka Krupiaková, žáci tanečního, hudebního, výtvarného a dramatického oboru školy. Dirigent: Jan Kučera Režie: Pavla Šemberová

 

PROJEKTY 2018

PODPOROVANÉ STATUTÁRNÍM MĚSTEM KARLOVY VARY

 

Karlovarský skřivánek 2018     Celostátní kolo soutěže se konalo 26. 3. - 28. 3. 2018 v aule ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary. Podrobné informace naleznete na http://karlovarskyskrivanek.cz/

Mezinárodní den jazzu - II. ročník   29. 4. 2018,19:30 - 22:15 h, divadlo Husovka, Karlovarský Repre Band, VBQ

Cyklus Století Jazzu - Sólo pro hlasy - XII. ročník    30. 4. 2018, 9:00-10:00, 10:30 - 11:30 h, knihovny ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary, Vocal Band Quartet, Henry Volf Band. Koncert seznámil posluchače s použitím jednohlasu až čtyřhlasu od lidové písně přes kánon a umělou píseň k složitějším harmonickým úpravám v jazzové hudbě.

Karneval zvířat  14. 6. 2018, Karlovarské městské divadlo                                                                                  Vrcholem několikaleté spolupráce ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary, Karlovarského městského divadla a Karlovarského symfonického orchestru je netradičně pojaté dílo Camilla Saint-Saënse Karneval zvířat. Skladatelsky se na něm podíleli i Karel Šimandl, Petr Čamek a Vojtěch Šembera. Děti z uměleckých oborů školy v něm tančí, hrají a zpívají za živého doprovodu orchestru pod taktovkou šéfdirigenta KSO Jana Kučery. Kromě toho, že je k vidění a slyšení spousta zvířat, představení nastolí i neobvyklé otázky např. jestli dokáže želva předhonit osla, proč by se měli pianisti zavírat do klece nebo jestli je lev opravdu nejlepším králem.

Účinkují: Hana Milevová, Pavel Valvoda, Jan Kučera, Jindřich Volf - klavíry, Rozálie Šeráková / Kateřina Mikešová, Gleb Androsov / Jakub Tolar, Alžběta Čamková / Kristián Šťastný, Sofie Simmerová / Anežka Krupiaková, žáci tanečního, hudebního, výtvarného a dramatického oboru školy. Dirigent: Jan Kučera Režie: Pavla Šemberová

Umělecké vzdělávání seniorů TAN-ČÍM-JSEM 60+  Účastnice kurzu kromě samotných tréninků na tanečním sále absolvovaly i veřejná vystoupení. 28. 4. 2018 vystoupily jako host na přehlídce scénického tance mládeže a dospělých Tanec, tanec v Karlovarském městském divadle a 17. 5. 2018 na Koncertě pro zvony v kostele Povýšení sv. Kříže.

Ústřední kolo soutěžní přehlídky tanečního oboru ZUŠ  31. 5. - 2. 6. 2018, Uherské Hradiště             Ústředního kola se zúčastnily dva taneční soubory ze ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary. Tanečnice 6. - 7. ročníku získaly za choreografii Petry Blau Tíha něhy ocenění za vnitřní sílu sdělení a zlaté pásmo. Tanečnice 3. - 4. ročníku s choreografií Markéty Odvodyové Co je šeptem získaly Stříbrné pásmo.

Ústřední kolo soutěže hudebního oboru ZUŠ  24. 5. - 25. 5. 2018, Mikulov                                              Ve dnech 24. – 25. května 2018 se konalo v Mikulově Ústřední kolo soutěže ZUŠ v kategoriích  hra na dudy, cimbál a hra lidových souborů. Karlovarský kraj reprezentovala Malá lidová muzika ze ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary. V silné konkurenci  získala  ve své kategorii 1.cenu,  dvě zvláštní ocenění pro dva členy souboru a též byla porotou vybrána k vystoupení na koncertě vítězů. Malá lidová muzika pracuje pod pedagogickým vedením pana učitele Miljo Mileva. Cesta do Mikulova a soutěžní úspěch jsou pro členy souboru velkou vzpruhou a současně závazkem do budoucna.

DOTEKY - X. ročník      24. 9. 2018, 11:50 - 12:45 aula ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary, 19:30 Galerie umění Karlovy Vary, Martin Ondráček, Jan Jirmásek (KSO), J. Henry Volf a Milan Krajíc ml. Program: Classic and Swing suite Claud Bolling, Jazz standards - G. Gershwin, D. Ellington

Komorní koncerty - VII. ročník  26. 10. 2018, 11:50 knihovna ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary, 20:00 Club Malá Dvorana GH Pupp, Pavel Horych, Timur Sibgatullin - kytarový koncert

JAZZ KONCERT - VII. ročník   24. 11. 2018, 16:00, kostel Povýšení svatého kříže v Rybářích, koncert "HLAS pro ZVONY". Účinkují: Kateřina Bodláková, Kristýna Riljáková, Lucie Víšková, VBQ, J. Henry Volf

Vokálně instrumentální koncerty - VI. ročník    28. 11. 2018, Divadlo Husovka, Vocal Band Quartet, Henry Volf Trio, Karlovarský Repre Band

 Jazzové vánoce      13. 12. 2018, Karlovarské městské divadlo, účinkují: Milan krajíc a Bigband Šmeralka, symfonický orchestr Šmeralka pod vedením M. Rothbauera, pěvecké třídy P. Brabencové a Š. Steinové, sbory Zvonek a Zvoneček pod vedením M. Lendělové, taneční třídy P. Šemberové a L. Sušaninové a hosté.

 

 

PROJEKTY 2017

PODPOROVANÉ STATUTÁRNÍM MĚSTEM KARLOVY VARY

 

Karlovarský skřivánek 2017     Celostátní kolo soutěže se konalo 20. 3. - 22. 3. 2017 v aule ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary. Podrobné informace naleznete na http://karlovarskyskrivanek.cz/

Vokálně instrumentální koncerty - V. ročník   30. 4. 2017,19:30 - 22:00 h, klub Crux Karlovy Vary, VBQ,HENRY BAND - koncert k oslavám INTERNATIONAL JAZZ DAY (IJD), 11. 11. 2017 - Lázně III, KRB + VBQ + HVB

Cesta umění Karlovy Vary   Od září 2017 byla spuštěna Cesta umění, která propojuje internetové stránky www.cestaumeni.cz přes QR kód na vybraných směrovnících v lázeňské zóně. Trasa vede od Národního domu až k Poštovnímu dvoru a provází deseti uměleckými obory. Dozvíte se nejen jací umělci Karlovy Vary navštívili, ale také jména těch, kteří se zde narodili nebo s Karlovými Vary spojili část svého života.

STOLETÍ JAZZU - XI. ročník - Sólo pro saxofon      Aula ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary, 13. 9. 2017 - 2 koncerty

DOTEKY - IX. ročník      Hotel Ambassador, 12. 10. 2017, s tvorbou Josefa Vejvody, 2 Suity pro JazzQ+KSO

Rezidenční pobyt tanečního souboru v Jablonci n/Nisou    Cena města tance Jablonec nad Nisou, kterou na základě doporučení odborné poroty udělil primátor města za výrazný umělecký počin a osobitou výpověď v tanci Velkému souboru ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary za choreografii (Ne)Ztišená (choreografie: Petra Blau a tanečnice), je cenou, která slouží jako odrazový můstek pro další tvorbu vybraného souboru. Zahrnuje čtyřdenní rezidenční pobyt v Jablonci nad Nisou k vytvoření a uvedení nové choreografie pro Tanec tanec 2017 - Celostátní přehlídku scénického tance mládeže a a dospělých, která je v letošním roce jubilejní a mezinárodní. Spolu s touto cenou je umožněno oslovit  umělce z jiného uměleckého oboru k vzájemné spolupráci.

Velký soubor ZŠ a ZUŠ (Kateřina Nevšímalová, Karolína Husáková, Ema Kučerová, Kristýna Košlerová, Andrea Malúšová, Eliška Perutková a Eliška Baxová) přizval ke spolupráci dramaturgyni, pedagožku, herečku a režisérku Hanu Frankovou-Hniličkovou, působící v řadě divadel, zejména pak v Divadle Dagmar Karlovy Vary.

Choreografie, která teprve vzniká a dostává svou podobu, bude zasahovat do činoherně-taneční oblasti. Její premiéra se uskuteční 29.10.2017 v Městském divadle v Jablonci nad Nisou.

  

 

Komorní koncerty - VI. ročník    Aula ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary,  21.11.2017, Jazz Fiesta + VBQ

Čtyři ruce na klávesách / Piano über Grenzen     Aula ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary, 23. a 24. 11. 2017

JAZZ KONCERT - VI. ročník    Husovka, 26. 11. 2017, KRB+VBQ+HVB+ONJV Ládi Gerendáše

Jazzové vánoce      Karlovarské městské divadlo, 14. 12. 2017

Vánoční koncert 2017      Lázně III, 20. 12. 2017, symfonický orchestr ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary

 

PROJEKTY 2016

PODPOROVANÉ STATUTÁRNÍM MĚSTEM KARLOVY VARY

Karlovarský skřivánek 2016     

Celostátní kolo soutěže se konalo 21. 3. - 23. 3. 2016 v aule ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary.   Podrobné informace naleznete na http://karlovarskyskrivanek.cz/

Tanec, tanec 2016     

Krajské kolo 30. ročníku přehlídky scénického tance mládeže a dospělých se konalo v Karlovarském městském divadle 30. 4. 2016. Jako host přehlídky se představil soubor Nota Plzeň v choreografii 100 + ŽENA a Velký soubor ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary s choteografií OKAMŽIK PROMĚN. Obě choreografie vznikly pod vedením členů tanečního souboru NANOHACH v rámci projektu DIALOGY.   Výsledky krajského kola naleznete na http://www.zsazus.cz/index.php/aktivity/tanec-tanec/246-vysledky-krajske-prehlidky-30-4-2016

 

Karel IV. - VITA CAROLI

Multioborové představení ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary VITA CAROLI se představilo v Karlovarském městském divadle poprvé v sobotu 7. 5. 2016 v rámci oslav zahájení lázeňské sezóny. V pondělí 9. 5. 2016 dopoledne proběhla dvě školní představení a večer oficiální premiéra. Představení vzniklo při příležitosti 700. výročí narození Karla IV. s cílem seznámit především školní děti zábavnou formou s životem a dobou tohoto významného panovníka. Formou hravých úkolů a hádanek, které řeší hlavní postavy na tabletu a které se promítají na bílou oponu, se diváci dozvěděli o tom, co se v Karlově době oblékalo, jedlo, o rodině Karla IV., o jeho zraněních i jeho díle. Každou kapitolu tématicky doplnila vystoupení žáků tanečního oboru, ale představil se i dětský sbor a děti z dramatického oboru. Na přípravě rekvizit a hlavních postav loutek Karla a Karolíny pracovali žáci výtvarného oboru. 

Fotografie z představení najdete na http://zsazus.cz/index.php/foto/category/87-vita-caroli-kmd-9-5-2016

 

Zájezd folklórního souboru do Katrineholmu     1. 6. - 6. 6. 2016     Podrobnosti na http://zsazus.cz/index.php/9-uncategorised/250-zajezd-do-katrienholmu

 

Karlovaráci Karlu IV.       Tržní kolonáda, 23. 8. a 24. 8. 2016

10. ročník STOLETÍ JAZZU - sólo pro hlas       Aula ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary, 27. 9. 2016

IV. ročník instrumentálně vokálních koncertů (VBQ)       Husovka, 9. 10. 2016  

                                                                                          Ambassador, 14. 10. 2016

JAZZ FIESTA - V. ročník komorních koncertů       Aula ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary, 25. 10. 2016

V. ročník cyklu JAZZ KONCERTY       Lázně III, 4. 11. 2016 

 

VIII. ročník cyklu DOTEKY       7. 12. 2016, místo v jednání

Jazzové vánoce 2016       Karlovarské městské divadlo, prosinec 2016

Vánoční koncert s Českou mší vánoční J. J. Ryby       Grandhotel Pupp, prosinec 2016


 

KONCERTY A PROJEKTY PODROBNĚJI 

KARLOVARSKÝ REPRE BAND (KRB) řídí MILAN KRAJÍC nabízí

A. Koncertní moderované programy pro mládež v cyklu
„STOLETÍ JAZZU“:

 1. Historie jazzového vývoje I.(Tradiční jazz, swing a mainstrem); (2007 Jazzkatedra)
 2. Historie jazzového vývoje II.(Moderní jazz od bopu po současnost); (2008 Jazzkatedra)
 3. Sólo pro saxofon; (2009 KRB)
 4. Sólo pro bicí nástroje; (2010 KRB)
 5. Sólo pro klávesové nástroje; (2011 KRB)
 6. Sólo pro trubku; (2012 KRB)
 7. Sólo pro trombon; (2013 KRB)
 8. Sólo pro kytaru; (2014 KRB) 
 9. Sólo pro bas; (2015 KRB mini)

 

B. Multižánrové koncertní programy v cyklu „DOTEKY“ :

Cyklus započal spoluprací s ředitelem KSO p. Aloisem Ježkem (2009) a rozvinul se s jeho následovníkem p. ředitelem MgA. Šimonem Kaňkou (od 2011).  

 1. Ve spolupráci s Karlovarským symfonickým orchestrem, dirigentem pianistou a skladatelem Milanem Svobodou
  a jazzovými sólisty ( Beatles, Gershwin, Svoboda - 2009);

 2. Ve spolupráci se smyčcovým kvartetem PIKAP Q, skladateli Kryštofem Markem, Karlem Šimandlem, Danem Pitrou
  a jazzovými sólisty (2010);

 3. Ve spolupráci s Karlovarským symfonickým orchestrem, dirigentem a skladatelem Kryštofem Markem, pianistou 
  a skladatelem Jindřichem Volfem jr. (2011)

 4. Ve spolupráci s KSO
  a) s Kryštofem Markem projekt jazzová symfonie SINAEL a SUITA Nm.1 pro symfonický orchestr, jazzový oktet
  a sólisty (2012)

  b)  Jindřichem Volfem ml. písně Beatles  pro jazzové piano a smyčce (2012)

5.  Ve spolupráci s KSO také
a) projekt CD SINAEL (Sinael, Suita Nm.1, Maria Kira) natáčení a výroba reprezentačního audio nosiče pro Město K. Vary (2012-2013). K vydání u společnosti Multisonic dochází v dubnu 2013 a první křest se odehrává 3. května 2013 v KMD
při slavnostním Zahájení karlovarské lázeňské sezóny
b)  se skladatelem Danielem Kyzlinkem (CZ) a textařem John de Jongem (GB) světová premiéra rockové mše THE ROCK MASS pro symfonický orchestr,   jazzband s rockovou rytmikou a vokálními sólisty KIRSTEN JOY (GB) a GAZ TWISTEM (GB) za řízení šéfdirigenta KSO Martina Lebela (Fr) (2013)
c) se skladatelem a dirigentem Kryštofem Markem a pianistou J. Henry Volfem Koncert F moll pro piano a orchestr "Brána k zahradám"  s premiérou při Mezinárodním Jazzfestu 17.10.2014 v Lázních III.

d) se skladatelem a legendárním jazzovým trumpetistou Jaromírem Hniličkou koncertní provedení MISSA JAZZ pro orchestr, big band, smíšený sbor a jazzové sólisty v nově otevřeném slavnostním sále hotelu Ambassador - Národní dům při XXXII. Mezinárodním jazzfestu Karlovy Vary 2015 v provedení KSO + Karlovarský Repre Big Band (Leader Milan Krajíc) + smíšený sbor Karlovarský výběr (sbormistr Jan Rezek) + sólo trumpet Jaromír Hnilička a sólisté KRB + dirigent Jan Kučera 16. října 2015.                                                                          

C.  Další samostatné programy orchestru "KRB":

 1. Swingový koncert se svými nebo hostujícími sólisty;
 2. Koncert moderního jazzu s vlastní tvorbou a svými nebo hostujícími sólisty;
 3. Swingový koncert " FRANK SINATRA V KARLOVÝCH VARECH ". Jak to doopravdy bylo s dobře utajenou návštěvou Franka Sinatry v Karlových Varech v roce 1946 ? To se dovíte při návštěvě koncertu sinatrových písní se scénářem Jindřicha Volfa st. a Štěpána Podeště v němž sóla zpívají Jan Smigmator j.h., Petra Brabencová a  pěvecký kvartet Vocal Band Q (VB Q) a hraje Karlovarský Repre Band (KRB). Premiéra koncertu - Karlovarské městské divadlo (KMD) - středa 28.srpna 2013 v 19.30 hodin. 
 4. Swingový koncert " SINATROVSKÉ SLAVNOSTI 2015 ". Hraje KRB, zpívají Petra Brabencová, Lucie Zemanová j.h., Jan Jirmásek a Vocal Band  Q = VB Q (Karolína Kučerová, Vlasta Vodičková, Jan Rezek, Jan Jirmásek). Premiéra 3.května 2015 u Sv. Linharta v rámci Zahájení lázeňské sezóny v Karlových Varech 2015.

 

D. Pěvecká soutěž "KARLOVARSKÝ HLAS":

     1. KRB každoročně doprovází finalové kolo soutěže zpěváků, která vyhledává nové talentované pěvce. Soutěž má již mnohaletou tradici a prošla jí řada sólistů, kteří se stali úspěšnými profesionály.
     2. V jubilejních létech řídící výbor soutěže pořádá přehlídku - nesoutěžní GALAVEČER, ve kterém vystupují nejzajímavější a profesně nejúspěšnější zpěváci z minulých let.
První GALAVEČER při 35.ročníku a současně 10.ročníku nově obnovené soutěže v r. 2011 za účasti hostujících  Zbyňka Drdy, Báry Zemanové, Veroniky Savincové, domácí Petry Brabencové a dalších.

 

E. Studiová práce orchestru "KRB":

      1. Umělecký vedoucí KRBu Milan Krajíc je velmi zkušeným studiovým sidemanem a v našem studiu ORANGE je využíván jako hudební režisér. Kytarista Pavel Horych je zkušeným zvukovým technikem a tvoří s Milanem Krajícem  dobře spolupracující tým, jehož produkci má v gesci vedení ZŠ a ZUŠ nebo Forte o.p.s. Všichni zkušení hráči a sólisté KRBu jsou využíváni k nahrávání snímků podle potřeby těchto organizací.
      2. KRB nahrál již několik CD. Jednak jsou to propagační demo snímky, jednak zvukové záznamy projektů nebo plní svou komerční úlohu pro případné podporovatele nebo sponzory.
- demo CD KRB  zpívá Magdaléna Rezková a Ali Siládi
- CD+DVD "Saxofony od pramenů" s rytmikou KRBu hraje 7 nejlepších saxofonistů Karlovarska
- CD "WATER&VODA" KRB hraje a zpívají domácí Petra Brabencová, Milan Krajíc, Pavel Horych, Jindřich Volf Snr.
  a hosté Milan Zítka, Míra Dědek Zábranský a Karolína Kučerová.
- Město K.Vary si objednalo autorské CD Kryštofa Marka s názvem SINAEL, na kterém hrají KSO + KRB pod taktovkou autora skladby : MARIA KIRA, SUITA Nr.1 pro symfonický orchestr, jazzový oktet a sólisty a SINAEL, což je jazzová symfonie pro symfonický orchestr a jazzový oktet. CD se celé natáčelo ve velkém studiu Českého národního symfonického orchestru  (ČNSO) v Praze s hudební režisérkou Sárou Bukovskou a zvukovým mistrem ing. Stanislavem Barochem za supervize autora (2012-2013).Mastering pak proběhl ve švédském studiu Bohus Sound Studio pod supervizí Dragana Taraskoviče.
Seznam všech vydaných opusů - viz  III. Vydavatelství a prodej na tomto webu.

.........................................................................................................................................

F.  Klavírní duo JAZZ FIESTA (Jindřich Henry Volf ml. a František Božidar Nedvěd) nabízí

- koncertní jazzový program pro dva klavíry;                                                

- demo DVD z premiérového koncertu v říjnu 2010 (na požádání zašleme pořadatelům zdarma);

- oba protagonisté natočili v r. 2012 první CD pod lakonickým názvem JAZZ FIESTA  I. K jeho prvnímu vydání došlo koncem června 2013. Druhé vydání obohacené o buklet v podobě pohlednice vychází v lednu 2015.    

.............................................................................................................................................

G.  Pěvecký kvartet  VOCAL BAND (VB Q)

vznikl jako pokračovatel studentského kvartetu Swingdows jako těleso profesionálů v roce 2013.

Od září 2012 pracoval v obsazení:

soprán Karolína Kučerová, alt Veronika Savincová, tenor Milan Zítka, bas Jan Jirmásek. 

Předpremiéru měl VB Q 27.+28. srpna 2013 při jazzových open air koncertech KRBu u Thermalu a Puppu, premiéru pak 28.srpna 2013 v Karlovarském městském divadle v programu FRANK SINATRA V KARLOVÝCH VARECH s doprovodem KRBu a se sólisty Janem Smigmatorem a Petrou Brabencovou.

První samostatný koncert VB Q s názvem ZAMĚŘENO NA ELLINGTONA měl premiéru 28. 10.2014 v divadle Husovka.

Počátkem roku 2015 dochází k obměně na postu altistky a tenoristy. Na místo altisky nastupuje vynikající Vlasta Vodičková s letitou praxí v profesionálním Dobrý večer kvintetu a v projektech pražských kapel. V kvartetu zaskakuje zkušený sbormistr (Karlovarský pěvecký sbor) , violoncellista Jan Rezek a velmi pohotový zpěvák. V červenci 2015 pak
s VB Q začíná spolupracovat zkušený houslista (dlouholetá praxe houslisty KSO), ředitel ZUŠ H. Slavkov a majitel čistého tenorového hlasu Jan Zapf.

V roce 2015 začíná studiová práce VB Q na profilovém CD. 

..............................................................................................................................................

H.  Sóloví pianisté a hráči na klávesové nástroje                                                                

- JINDŘICH  HENRY  VOLF

- FRANTIŠEK BOŽIDAR NEDVĚD   

- sólové koncertní programy sestavené z široké nabídky obsáhlého
  repertoáru se zaměřením podle dramaturgických požadavků; 
..............................................................................................................................................

J. Dlouhodobé projekty FORTE o.p.s. :

 1. Vedení a všestranná pomoc studentským souborům a sólistům ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary.
 2. Projekty podporující výchovu nové generace posluchačské obce ve spolupráci s kvalitními profi orchestry, soubory, sólisty a skladateli (viz cyklus STOLETÍ JAZZU, DOTEKY).
 3. Projekty podporující regionální hudební tradice - koncert a vydání CD + DVD  SAXOFONY OD PRAMENŮ 
  - Cena barona Schoenecka - projekt CD SINAEL  
 4. Budování a vytváření podmínek pro existenci kvalitního orchestru (KRB) hrajícího jazzovou hudbu jako protiváhy dlouhé tradice KSO a spolupráce na multižánrových projektech (Beatles, Sinael, ZLS, The Rock Mass)
 5. Pořádání a produkování kulturních a vzdělávacích akcí (koncertů, kurzů,...)
 6. Vydávání audio a video nosičů a prezentace na webu a You Tube v zájmu rozšíření kvalitní kulturní a vzdělávací nabídky.

...................................................................................................................................

 

K. FORTE na YOU TUBE :

 

DOCTOR JAZZ, Joe King Oliver, Walter Melrose, arr. Kirby Shaw, Vocal Band Q (VB Q)
+ Karlovarský Repre Band mini (KRB)

https://www.youtube.com/watch?v=OBNY9uD1yys

MEDAILON ŠOSTOK JAROMÍR Cena barona Schoenecka 2013

https://www.youtube.com/watch?v=CH9ZJXlCm1E

MEDAILON SPIRA JAN Cena barona Schoenecka 2014

https://www.youtube.com/watch?v=634fmUb-C0Q

SWEET SUE - JUST YOU, Will J. Harris, Viktor Young, F. Slováček + J. Henry Volf + J. Jirmásek jr.

https://www.youtube.com/watch?v=LR3KyMBqx_8

MISTY, Erroll Garner, F. Slováček + J.Henry Volf + J.Jirmásek jr.

https://www.youtube.com/watch?v=dKm7yYKdYgk

STRUTTIN´ WITH SOME BARBECUE, Lil Hardin Armstrong, F.Slováček + J.Henry Volf
+ J.Jirmásek jr.

https://www.youtube.com/watch?v=rxXd0uD_o6A

SOMETHIN´ STUPID, Jan Smigmator, Veronika Savincová, Karlovarský Repre Band (KRB)

https://www.youtube.com/watch?v=oIIZlctnmg4

HIT ME WITH A HOT NOTE, Vocal Band Q (VB Q), Karlovarský Repre Band ( KRB), M.Krajíc,

https://www.youtube.com/watch?v=RVY-koG5KZ0

ALL OF ME, Jan Smigmator,Petra Brabencová, M. Krajíc,
St. Zeman, Karlovarský Repre Band (KRB), Chodov 2014

https://www.youtube.com/watch?v=867X4Ce1zv4

NIGHT AND DAY, Jan Smigmator, Karlovarský Repre Band (KRB)

https://www.youtube.com/watch?v=8y4Z1hUj9d8

STRANGERS IN THE NIGHT, Jan Smigmator, Karlovarský Repre Band (KRB)

https://www.youtube.com/watch?v=9YVA9ZIzw9c

HIT ME WITH A HOT NOTE, Ellington, Vocal Band Quartet (VB Q)
+ Karlovarský Repre Band (KRB), M.Krajíc

https://www.youtube.com/watch?v=45v_i0csUKk

A FOGGY DAY, Gershwin, Petra Brabencová, Karlovarský Repre Band (KRB)

https://www.youtube.com/watch?v=EbZh4Xdj0w0

THESE BOOTS ARE MADE FOR WALKIN´,Veronika Savincová, Karlovarský Repre Band (KRB)

https://www.youtube.com/watch?v=qPuV50Jn-5c

SINAEL Jazz Symfony, Kryštof Marek,Karlovarský Symfonický Orchestr (KSO)+Karlovarský Repre Band(KRB), GH Pupp 2013

https://www.youtube.com/watch?v=UFtBh8IU1Vo

MEDLEY - YESTERDAY + LET IT BE - J. Henry Volf + smyčce KSO, dir. Jan Mikoláš

https://www.youtube.com/watch?v=6gVbfm9EakY

LET IT BE - J. Henry Volf + smyčce KSO, dir. Jan Mikoláš

https://www.youtube.com/watch?v=Ocl8-u8o8us

OB-LA-DI, OB-LA-DA - J. Henry Volf + smyčce KSO, dir. Jan Mikoláš

https://www.youtube.com/watch?v=qIjQ-2ATmwc

LET THE GOOD TIMES ROLL,Veronika Spiegelová, Karlovarský Repre Band (KRB), Karlovarský Hlas 2013

https://www.youtube.com/watch?v=LRfCxSauMvE

BEATIFUL LOVE – W. King, V. Zouny, Petra Brabencová+Karlovarský Repre Band (KRB), arr. M.Krajíc

https://www.youtube.com/watch?v=qAwtyXA6eDY

FLY ME TO DO MOON -- Bart Howard, arr. Kirby Shaw -- Jan Smigmator + Vocal Band Q (VB Q) + Karlovarský Repre Band (KRB)

https://www.youtube.com/watch?v=FCsq-rD8-A4

SHINY STOCKINGS -- Frank Foster, arr. M.Krajíc, Petra Brabencová, Karlovarský Repre Band (KRB)

https://www.youtube.com/watch?v=O9tXa8zhRhs

BYE, BYE BLACKBIRD -- Ray Henderson, Mort Dixon, arr. R. Přibil
+ J. Henry Volf, J.Smigmator, P.Brabencová, VB Q, KRB

https://www.youtube.com/watch?v=1QrKsaXBljY

GOSPEL SONG (THE ROCK MASS), Dan Kyzlink, John de Jong, Kirsten Joy+Gaz Twist+ Karlovarský Repre Band+Karlovarský symfonický orchestr + Martin Lebel

https://www.youtube.com/watch?v=DHbzZxaBDpg

WADE IN THE WATER spirit., voc.Q SWINGDOWS, KRB.mpg

https://www.youtube.com/watch?v=I_tDUxKy5t0

ROLAVA Jaroslav Tvrdý, Karlovarský Repre Band (KRB).mpg

https://www.youtube.com/watch?v=No0lyrWexfs

THE LADY IS A TRAMP R.Rogers + L. Hart, Petra Brabencová,Karlovarský Repre Band (KRB) .mpg

https://www.youtube.com/watch?v=FetdY9QJX5w

THE CHICKEN Oscar Pettiford, Karlovarský Repre Band (KRB).mpg

https://www.youtube.com/watch?v=wWCG9z2yeVk

AMAZING GRACE trad., Petra Brabencová, Kristýna Riljáková, Karlovarský Repre Band (KRB).mpg

https://www.youtube.com/watch?v=pwFk_iCEuqQ

BLUES IN THE CLOSET Pee Wee Ellis,Jan Vacula, Zdeněk Krám, Karlovarský Repre Band (KRB).mpg

https://www.youtube.com/watch?v=F0fNBI5YTbs