Domů HUDEBNÍ FORMACE:
JAZZ FIESTA Tisk

alt

OBSAH :

LIVE na YOU TUBE -
Tico, tico no fuba      -      https://www.youtube.com/watch?v=tw22kDxXwaE

La fiesta                    -      https://www.youtube.com/watch?v=eusy3HkMMOQ

Going Home               -      https://www.youtube.com/watch?v=GAvKqwJoe8A

Frankovo stará píseň  -     https://www.youtube.com/watch?v=qNTFpA-OyfI


 1. History JAZZ FIESTA
 2. Curriculum Jindřich Henry Volf
 3. Curriculum František Božidar Nedvěd
 4. CD JAZZ FIESTA I. - NOVĚ VČETNĚ UKÁZEK
 5. Foto a video
 6. Playlist premiéry
 7. Kontakt a půjčování pian
 8. Ohlasy


Historie Jazz Fiesta

Klavírní duo JAZZ FIESTA vzniklo z popudu Jindřicha Volfa st. z Obecně prospěšné společnosti FORTE a pianisty Jindry Henry Volfa v roce 2010.
Po domluvě s Františkem Božidarem Nedvědem vznikl projekt profesionálního koncertního dua jehož základem je jazzový projev obou pianistů zaštítěný agenturou FORTE o.p.s. Ta se stará nejen o zprostředkování vystoupení, ale i o investice do reklamy a propagace.
Koncertní premiéru absolvovalo duo JAZZ FIESTA 17. října 2010 v Lázeňském hotelu Běhounek v Jáchymově.
 Při premiérovém koncertu byl společností MUSIC FORGE Bedřicha Zieglera pořízen reportážní záznam, který posloužil jako základ pro vydání šestnáctiminutového Demo DVD I. JAZZ FIESTA jako opus č. 015 ve vydavatelství FORTE o.p.s. (na požádání zdarma).
Koncerty a termínované aktivity je možno sledovat v rubrice „Akce“ na tomto webu.

Karlovarská premiéra dua JAZZ FIESTA proběhla v rámci 5.ročníku koncertů pro mládež STOLETÍ JAZZU (září 2011 v ZŠ a ZUŠ), pro veřejnost pak na finalovém večeru JAZZFESTU K.Vary v Lázních III. 23.10.2011 - viz plakáty, programy a reportážní Demo DVD II. JAZZ FIESTA (v přípravě Music Forge) na tomto webu a webu KRB.Curriculum Jindřich Henry Volf jr.

*1969 Karlovy Vary,

maturita Obchodní akademie (SEŠ) K.Vary, klavír v ZUŠ - 8 let, absolutorium – Konzervatoř J. Ježka 1994  klavír u Zd. Páleníčka, interpretace u Karla Růžičky, harmonie u Milana Svobody. V r. 2003 opětně absolvoval v oboru kompozice ve třídě Antonína Bílého.
 Absolventská skladba  „Prameny pro smyčce“ – 2003 nahrávka ČRo, 2004 Mladé podium, 2005 Neapol. Scénická hudba k filmu Roberta Hanouska „Fatální změna“ 2002 - cena festivalu v Torontu. 
Interpretační praxe – Swing jazz, Jazz KVé, Karlovarské hudební divadlo  v USA a Itálii (rocková opera Komenský, Máchův Máj), Family, Jazzkatedra, Karlovarský Repre Band (KRB), jazzrockové trio Good News / www.goodnews.cz /, mezinárodní Gerys´Swinging Club /www.dergery.de/, Memory Jazz Band, jazz trio World Landscapes, klavírní duo JAZZ FIESTA, sólo pianista v mezinárodních hotelech, jazzových klubech, studiový sideman, ...
Vystupoval s Vladimírem Žižkou st., Petrem Kořínkem, Svatoplukem Košvancem, Jiřím Hlavou, Mojmírem Bártkem, Milanem Svobodou, Kryštofem Markem, Lubošem Andrštem, Milanem Krajícem, Martinem Plachým, Milanem Šoltészem, Františkem Rabou, a dalšími - vesměs jazzmany. Doprovázel zpěváky Sisu Sklovskou, Leonu Machálkovou, Magdalénu Rezkovou, Petra Kotvalda, Petru Brabencovou ...Spolupracoval i s hudebníky z oblasti vážné hudby – dirigenti (František Drs, Martin Lebel, Kryštof Marek, Jiří Štrunc ), sólisté (Pavel Šporcl), komorní smyčcový kvartet (PiKap) nebo symfonická tělesa (KSO, Orchestr Státní opery Praha). Pedagogická práce - ZUŠ Nejdek, ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary (studentské orchestry, výuka jazzové interpretace a improvizace, korepetice, doprovody pěvců, sborů, sólistů, tanečníků, … ).Curriculum František Božidar Nedvěd

*1984 Karlovy Vary


Maturita – Gymnázium s hudebním zaměřením Karlovy Vary. Absolutorium v oboru kompozice – Konzervatoř J.Ježka – prof. Milan Dvořák, klavír Matěj Benko, harmonie Milan Svoboda. Vítězství v mezinárodní klavírní soutěži Čtyři ruce na klávesách, CD - Equinox, Hejno vran, Ali and the Band,…
Praxe – Jack Härrer Quintet, Jazz KVé, Booger, AS Band, MK Colektive, Jazzmistake, spolupráce s pražskou jazzovou scénou, spolu se svým někdejším učitelem na ZUŠ a nyní kolegou J. Volfem ml., tvoří klavírní duo JAZZ FIESTA.
Festivaly – Jazz goes to Town H. Králové, Prima sezóna Náchod, Jazzfest K.Vary, Jazzfest Cheb, Jazz bez hranic Plzeň, Jazzfest Brno, Jazz v ČT24,….
Hraje, skládá, aranžuje. Učí improvizaci a jazzovou interpretaci v ZŠ a ZUŠ K.Vary. Je fandou Krušných hor. Zajímá se o klimatologii, meteorologii, historii, přírodu a cyklistiku.


CD JAZZ FIESTA I.

NOVÉ! - Ukázky z CD ZDE!

          První studiové CD klavírního dua bylo pořízeno v malém studiu ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary, kde jsou k dispozici dvě velká koncertní křídla Petrof a jehož technické vybavení je na velmi dobré úrovni. Aula školy je pro oba interprety, zvukového mistra i pro produkci Forte o.p.s. domácím prostředím. Tím je dána vynikající zvuková kvalita nahrávky, neboť mouchy byly za léta nahrávací praxe v tomto prostředí vychytány.

Výběr repertoáru pro CD se ustálil na deseti skladbách v nichž vyváženě oba hráči uplatnili i svou skladatelskou invenci každý přispěl  jednou kompozicí. K Božidarově efektní jazzové fastovce "Frankovo stará" se přiřadila KRBem ověřená funky "Rychloffka" Jindry Henry Volfa jr. Pod dvěma písničkami alba pak je podepsán pianový mág Chick Corea, jahož Fiesta je kultovní skladbou našeho dua, která byla inspirací pro jeho pojmenování - JAZZ FIESTA - tedy jazzová slavnost. Kdo si opatříte toto CD, přeji Vám si naplno takovou jazzovou slavnost užít a vychutnat.

JV stFoto a video

Foto:

Video:


Repertoár


PROGRAM PREMIÉROVÉHO KONCERTU 17. října 2010


Lázeňský hotel Běhounek Jáchymov

 1. Fiesta - (Chick Corea)
 2. Take the "A" train - (Billy Strayhorn)
 3. Tequila - (Daniel Flores)
 4. Rock Around The Clock – (Jimmy De Knight)
 5. Take 5 -(Paul Desmond)
 6. Šavlový tanec - (Aram Chačaturjan)
 7. Air  - (Johann Sebastian Bach)
 8. Frankovo stará píseň - (František Nedvěd)
 9. Spain - (Chick Corea)
 10. Largo - (Antonín Dvořák)
 11. Tico tico - (Zequinha Abreu)


Půjčování pian

          Naše pianové duo JAZZ FIESTA má v technických podmínkách vystoupení dvě naladěná piana (křídla). Pokud potřebujete pomoci se zajištěním klavíru pro vystoupení, kontaktujte prosím marketingové oddělení společnosti PETROF.

Markéta Herrmannová
Tel.: +420 495 712 311, +420 724 008 763
E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
http://www.petrof.cz/sluzby-pujcovani.html
 
 

Momentky interpretů

14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43

Počítadlo návštěv

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes85
mod_vvisit_counterVčera93
mod_vvisit_counterTento týden446
mod_vvisit_counterMinulý týden1040
mod_vvisit_counterTento měsíc2755
mod_vvisit_counterMinulý měsíc3237
mod_vvisit_counterCelkem191868

Online (za posl. 20min): 1
Vaše IP: 54.147.33.225
,
Dnes je: 27.11.2015